Food for Fitness (Classifying): Grade 4 Reading Comprehension

ISBN:
List Price:

$0.99

$0.00
Save: $0.99 (100%)

Format Pages Quantity Price
ePage (279 KB) 3

$0.99

$0.00
Save: $0.99 (100%)

Subtotal: $
  • Description

Product Description:

Students read a short passage about healthy eating and complete a chart by classifying foods into food groups. Then, they answer questions based on the chart data!

Grade 4

Only registered users can write reviews. Please, log in or register